Włosy z grzywką czy bez?
Czy miałaś kiedyś dylemat czy zrobić sobie grzywkę? Na jesienną chandrę zmiana fryzury jest dobrym wyborem – jednak do takich odważnych kroków jest potrzebna także i szczypta rozwagi.
Mnie od dawna przeszywa myśl: zrobić grzywkę czy zostawić włosy jakie mam? Zapuszczałam tak długo, aby było mi wygodnie zrobić kitka a tu pojawiła się pewnego rodzaju wątpliwośc – czy może lepiej by było z grzywką? Może uroku doda mi ta grzywka?
Zastanawiam się… zastanawiam, ale nikt za mnie decyzji nie podejmie. Może Ty także jesteś w podobnej sytuacji. Myślę, że parę uwag i podpowiedzi obu nam się przyda. Poszukałam więc rady stylistki i chcę się z nią z Tobą podzielić. Jesteś gotowa?
Są twarzyczki, do których pasuje fryzura zarówno z grzywką jak i bez. Czasami jednak nie warto zasłaniać czoła jeśli uroda jest zbyt delikatna.
Przepiękna aktorka Audrey Hepburn była jedną z prekursorek fryzury z grzywką. Jednak jej typ urody poniekąd ją skłonił do takiego wizerunku. Niskie czoło wymagało uniesienia fryzury do góry – u Audrey rezultat jest prześwietny i efektowny.
Zastanów się – czy to właśnie Twoje czoło nie jest albo za niskie albo za wysokie i dobrze by było gdyby je wyrównać taką grzywką?
Najbardziej idealną twarzą jest owalna, gdyż wszystkie proporcje między częściami twarzy są tak wyprofilowane, że w każdej fryzurze jest dobrze. Problem pojawia się, gdy nie mamy twarzy owalnej. Jak temu zaradzić? Aby dobrze dobrać fryzurę? Aby dobrze dobrać grzywkę?
Podstawowe typy twarzy to:
owalna, okrągła, trójkątna, w kształcie serca, gruszki, rombu, podłużna, kwadratowa.
Jakich błędów nie popełniać? Oto kilka porad.
Cechy twarzy, które są brane pod uwagę to:can i get my ex back
=”https://moda.net.pl/obrazki/2011/09/pic_glowapodluzna.jpg”>
– szerokość czoła
– odległość skroni – szerokość rozstawienia oczu
– kości policzkowe
– szerokość żuchwy i długość podbródka
Najważniejsze by podkreślać atuty, a ukrywać – tuszować niedoskonałości.
Tam, gdzie mamy zbyt wiele – trzeba zabrać i dodać w tym miejscu, gdzie brakuje tych cm.
Tak – ażeby jak najbardziej wyrównać rysy do uniwersalnej owalnej twarzy.
Czoło – zakryć grzywką na całości – albo na bok
Kości policzkowe – zakryć zbyt szerokie – albo podkreślić
Żuchwa – zakryć dłuższą grzywką jeśli zbyt szeroka
Skronie – zakryć gdy zbyt szeroko rozstawione.
Przy twarzy w kształcie rombu – zakryjmy więc kości policzkowe pejsami lub grzywką, która opada na boki.
Podobnie jest z twarzą w kształcie gruszki – zakrywajmy czoło grzywką, aby nie były widoczne różnice między wąskim czołem i szeroką szczęką, ale żeby się nie wydawało, że mamy grubą twarz – zakryć częściowo także trzeba te kości szczęki.
Przy twarzy okrągłej – należy unikać długich grzywek – lepiej nieco krótsza postrzępiona, która optycznie wydłuży twarz.
W kształcie serca zakryjmy tylko boki czoła, albo jeden bok.
Wiem, że to nie dużo porad – ale może najłatwiej będzie narysować swój owal twarzy i spróbować tych uwag, o których pisałam.
Jeśli nie masz odwagi – do wyboru masz jeszcze pewnego rodzaju perukę:
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.