Wystawa EKO-uwięzieni
Wystawa fotografii „EKO-uwięzieni”, Joanna Kiczka „JOTKA”, Galeria Sztuki Współczesnej „Schody”, Warszawa, 5-16.03.2012.
Joanna Kiczka „JOTKA” jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego oraz Europejskiej Akademii Fotografii. Specjalizuje się w fotografii kreacyjnej (fotografia modowa i portretowa). Jest laureatką dwóch konkursów fotograficznych: Międzynarodowego Konkursu Fotografii Przemysłowej i Industrialnej FOTO-PEIN 5, Rybnik 2011 oraz w konkursu zorganizowanego przez Pracownię Fotografii Cyfrowej, Kraków 2011. W lipcu 2011 miał miejsce pierwszy wernisaż fotograficzny Joanny Kiczka „JOTKA” w warszawskim klubie The Eve. Joanna współpracuje z Agencją Modelingową KF Models Size Plus oraz prowadzi warsztaty fotograficzne. Wykonywałam sesje reklamowe dla: Rotor Club, Vinotti Furniture, Collection Adam, Pałacu Krobielowice, Magazynu „Vege!”.
W dniach 5-16.03.2012 w Galerii Sztuki Współczesnej „Schody” odbędzie się wystawa projektu pt. „EKO-uwięzieni” Joanny Kiczka „JOTKA”.
Projekt nosi nazwę „EKO-uwięzieni” i traktuje o tym, że wszyscy wokoło chcą być tacy EKO: papierowe torby na śmieci, eko-futra, eko-żywność, itp… ale tak na prawdę nadal istnieje i to dość poważny problem śmieci – np. segregowanie, spaliny, brak odnawialnej energii (jak to moja koleżanka, zagorzała ekolożka mówi – „co z tego że segreguję śmieci w domu, skoro, żeby je wyrzucić do odpowiednich pojemników muszę wsiąść w samochód (spaliny!!!) i podjechać do kontenerów” !!!
EKOlogia to natura, środowisko, czystość. Czy aby na pewno jesteśmy EKOlogiczni? Trochę się o tym mówi, pisze, bo to jest modne. Ale czy na pewno dbamy o środowisko wystarczająco dobrze? Według mnie jesteśmy EKO-uwięzieni – tzn. jesteśmy uwięzieni we własnych poglądach, uwięzieni w myśleniu o tym, że jesteśmy EKOlogiczni.
Symbolika i emocje pokazują charakter prac. Łańcuch, liny, folia – to synonim uwięzienia, węgiel kojarzy się ze smogiem na Śląsku, a kartonowe pudełka przypominają o segregowaniu śmieci. Strach, smutek, ograniczenie, uwięzienie, próba wyzwolenia się, odetchnięcia świeżym powietrzem, próba wyjścia na powierzchnię, błaganie o pomoc, to tylko część emocji które pokazuję w projekcie „EKO-uwięzieni”.
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.