Moc migdałów
We współczesnej kosmetologii migdały zasłynęły głównie w formie kwasu migdałowego. Pomimo, iż jest to jeden z bardziej delikatnych kwasów, proponujemy, abyś na te zabiegi oddała swoją twarz w ręce profesjonalnej kosmetyczki. Odpowiednio wykwalifikowana osoba prawidłowo dobierze stężenie kwasu, a Ty unikniesz poparzeń i podrażnień.
W domowym zaciszu możesz cieszyć się z dobroczynnych właściwości migdałów, stosując peelingi i maseczki własnej roboty.
Maseczkę wygładzającą możesz stworzyć z samego olejku migdałowego. Wystarczy, ze lekko podgrzejesz olejek w rondelku i nałożysz jego równomierną ilość na twarz, szyję i dekolt. Następnie przykryj skórę gazą i zmyj preparat po 15 minutach. Efekt? Gładka i promienna cera!
Maseczka rozjaśniająca
Do jej przygotowania potrzebujesz 2 łyżki oleju arachidowego, ½ łyżeczki miodu, żółtko i kilka kropel soku z cytryny. Olej należy również wcześniej lekko podgrzać. Następnie wymieszaj dokładnie wszystkie składki i maseczka gotowa!
Maseczka dla skóry łojotokowej
Do przygotowania tej maseczki wykorzystaj 100g płatków owsianych, sok z cytryny oraz 1 białko jajka. Maseczkę zmyj po kilkunastu do kilkudziesięciu minutach (w momencie, kiedy poczujesz jej ściągające działanie).
Olejek migdałowy jest bogaty w lipidy, które mają działanie wygładzające i nawilżające. Jest to zatem aktywny składnik wielu kremów, balsamów i płynów do kąpieli. Poznaj ich niezawodne działanie!
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.