Spełnij swoje marzenie i zostań manicurzystką!
Jeśli bycie manikiurzystką to Twoje marzenie, to pierwszym krokiem do jego spełnienia powinno być ukończenie kursu na tym kierunku w szkole policealnej.
Wybór zawodu to najczęściej trudna decyzja, choć nie zawsze jest to regułą. Jeśli zastanawiasz się, co chcesz robić zawodowo, a masz jakieś pasje i zainteresowania, warto pomyśleć czy zawód nie może być związany z hobby. Jeśli lubisz malować paznokcie sobie i innym, znasz się na ich zdobieniu oraz najnowszych trendach, to może warto zastanowić się nad ukończeniem kursu manikiurzystki?
Bycie manikiurzystką to Twoje marzenie?
Jeśli zastanawiasz się nad wyborem zawodu, a przy okazji lubisz dbać o dłonie i paznokcie, a nawet jest to Twój konik, być może oznacza to, że idealnym rozwiązaniem dla Ciebie byłoby zostanie manikiurzystką. Dodatkowo przydadzą się predyspozycje takie jak zdolności manualne do posługiwania się narzędziami do manikiuru, spostrzegawczość przydatna w wyszukiwaniu zmian skórnych, życzliwość i otwartość na ludzi. Jeśli poza tym interesują Cię najnowsze trendy w manikiurze i kosmetyce oraz wszelkie nowości branżowe, to oznacza, że jest to kierunek dla Ciebie. Jest to profesja, której wykonywanie łączy pracę zarobkową z pasją. A robić w życiu to, co się naprawdę lubi to wielki przywilej.
Jak zostać manikiurzystką?
By móc pracować w tym zawodzie, należy ukończyć roczny kurs. Tryb nauczania jest zaoczny, co daje możliwość łączenia nauki z pracą. Po ukończeniu kształcenia kursant otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne ze wzorem MEN oraz certyfikat szkoły. Oczywiście po skończeniu nauki można dalej się dokształcać w zawodzie na różnego rodzaju kursach, szkoleniach i warsztatach. Jest to nawet wskazane, jeśli manikiurzystka chce być na bieżąco z wszelkimi nowinkami w branży.
Więcej na temat kształcenia na kierunku manikiurzystka można przeczytać na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/manikiurzystka.
Co obejmuje program nauczania na kierunku manikiurzystka?
Program kursu obejmuje szereg zagadnień związanych z zawodem, w tym m.in.: materiałoznawstwo kosmetyczne, metody i techniki pracy w salonie kosmetycznym, metody i techniki manikiuru, teoretyczne podstawy manikiuru, techniki wykonywania manikiuru, bezpieczeństwo i higienę w usługach osobistych, komunikację interpersonalną z klientem, historię stylu, podstawy psychologii.
Podczas zajęć kursanci są przygotowywani do pracy na samodzielnym stanowisku manikiurzystki. Poznają metody i techniki wykonywania manikiuru, które ćwiczą pod okiem specjalistów podczas zajęć w pracowni. Zapoznają się także z zasadami bezpieczeństwa i higieny w usługach osobistych oraz z narzędziami pracy w salonie kosmetycznym. Dzięki przedmiotowi materiałoznawstwo kosmetyczne osoba, która kończy kurs potrafi dobierać pielęgnację do typu skóry klientów.
Jednak sam warsztat manikiurzystki to nie wszystko. Bardzo ważne jest także odpowiednie podejście do klienta, dlatego kurs obejmuje podstawy psychologii i komunikacji interpersonalnej.
Gdzie można pracować po ukończeniu kursu manikiurzystki?
Po ukończeniu kursu można pracować w: salonach kosmetycznych, wyspecjalizowanych salonach manikiuru, salonach odnowy biologicznej, gabinetach SPA, hotelach czy ostatnio bardzo popularnych nail barach zlokalizowanych w centrach handlowych. Można także otworzyć własny salon i wtedy liczyć na lepsze zarobki. A do prowadzenia własnej działalności nie trzeba wcale wynajmować lokalu, gdyż można pracować w domu lub w domu klientki. Osoby decydujące się na otworzenie własnego biznesu mogą liczyć na dofinansowania unijne w formie bezzwrotnych pożyczek.
Poza tym zawsze można dokształcać się dalej w dziedzinie kosmetyki, np. kończąc dwuletni kurs zawodowy technika usług kosmetycznych czy kierunek podologia. Mając dodatkowe umiejętności i kwalifikacje, ma się lepsze perspektywy pracy.
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.