Obrączki ślubne
Mają być wyjątkowe i trwałe, bo na zawsze. Mężczyźnie swojego życia należy ufać w wielu sprawach, ale jeśli chodzi o wybór obrączek, warto o małą sugestię – w końcu to ma być ten najważniejszy pierścionek na naszym palcu!
Ślub zdecydowanie jest jednym z najważniejszych momentów w życiu zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Marzeniem każdej dziewczynki jest założenie białej sukni i poślubieniu tego jedynego. Przygotowania do ceremonii zajmują zdecydowanie sporo czasu a organizację ułatwia wcześniej zaplanowany harmonogram działań. Jeśli więc wasz ślub przypada na przyszły rok, warto zastanowić się już nad wyborem odpowiednich obrączek. Najważniejsza jest współpraca przyszłych małżonków, aby w przedślubnym szaleństwie o niczym nie zapomnieli.
Historia obrączek
Początki obrączek ślubnych związane są z pustynnymi piaskami Północnej Afryki, gdzie starożytni Egipcjanie rozprzestrzenili swoją cywilizację wzdłuż żyznych równin Nilu. Rzeka postrzegana była jako sprawca wszelkiej pomyślności i dawca życia dla całego ludu faraonów, głównie dzięki roślinom uprawianym na jej brzegach. To właśnie z tego miejsca pochodzą pierwsze ślubne pierścienie. Tatarak, trzcina i różnego rodzaju pędy, rosnące razem z dobrze znanym papirusem, były zaginane i zwijane w małe obrączki przeznaczone na palce i większe obręcze na nadgarstki. Pierścień symbolizował wieczność zarówno dla Egipcjan, jak i innych starożytnych kultur. Okrąg nie ma początku ani końca, dokładnie tak jak czas. Wraca do siebie i biegnie dalej, tak jak życie. Otwór pośrodku pierścienia nie oznacza pustej przestrzeni, jest ważnym symbolem bramy bądź drzwi, wiodących do rzeczy znanych i nieznanych.
Łatwo dostrzec, dlaczego pierścionek i podarunek w postaci pierścionka zaczął być kojarzony z miłością. Żywiono nadzieję, że to najbardziej wartościowe z ludzkich uczuć może zaczerpnąć z symboliki okręgu, uchwycić wieczność i niezmienność.
Obrączki ślubne to nie tylko część biżuterii, ale przede wszystkim symbol, który jest zewnętrznym świadectwem zawarcia związku małżeńskiego. Powinien towarzyszyć każdemu z małżonków przez całe życie. Dlatego, istotne jest dokonanie odpowiedniego wyboru.
Kwestia gustu
Jeszcze niedawno obowiązywała zasada, że obrączki ślubne muszą być wykonane ze złota. Dziś tradycyjne złoto to tylko jedna z opcji, równie dobrze można wybrać platynę, srebro, białe złoto lub zamówić obrączkę, w której metale te są połączone. Mało tego, obrączki nie muszą już być klasyczne czy skromne. Coraz częściej ich kształt, liczba dodanych kamieni, kolor, a nie tylko grawera, ma oddać charakter danego małżeństwa. Są jednak regiony, gdzie od tradycji nie ma odstępstw. W niektórych częściach Irlandii panuje przekonanie, że związek, który pieczętują obrączki inne niż złote, nie ma szans na przetrwanie.
Na oczekiwania wielu młodych par odpowiadają projektanci biżuterii. Tworzą oni kolekcje trwałe i piękne, z myślą o zakochanych. Kolekcja Me&You, przygotowana przez polską firmę jubilerską Briju, obejmuje zarazem tradycyjne złote obrączki, ale także te nowoczesne, wielobarwne. Kolekcja obrączek z białego złota cieszy się popularnością ze względu na szlachetny charakter i wysoką jakość wykonania. Klienci mają do wyboru modele klasyczne, gładkie oraz te fakturowane. Część zawiera boki zaokrąglone, niektóre są proste.
Obrączek, w przeciwieństwie do sukni ślubnej czy garnituru nie kupujemy na jedną okazję, lecz na całe wspólne życie. Z wystawnego wesela możemy zrezygnować, natomiast z obrączek absolutnie nie. To właśnie one są symbolem więzi, która łączy dwoje ludzi. Warto pamiętać o tym, aby obrączki były nie tylko gustowne, ale jednocześnie wygodne w codziennym noszeniu.
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.