Typy figur kobiecych

Większość kobiet nigdy nie jest zadowolona ze swoich kształtów ciała oraz figury. Często zdarza się, że między sobą kobiety skarżą się na swoje kształty i rozmiary ciała. Czasami chcą, żeby wyglądać szczuplej, grubiej, być wyższe, lub niższe. Drogie Panie, jesteście piękne i cudowne takie, jakie jesteście, więc przestańcie narzekać! Typy figur kobiecych są różne, wystarczy odpowiednio określić własną i prawidłowo do jej zalet się ubrać 🙂

Wszyscy jesteśmy wyjątkowi w nasz specjalny sposób. Wystarczy posiąść umiejętność wyboru odpowiednich rzeczy, które mogą sprawić, że pokochasz swoją sylwetkę. Wyróżniamy sześć figur ciała kobiet, a każda z nich ma różne cechy.

Typu figur kobiecych

1.Trójkąt/gruszka – kobieta o tym kształcie ma okrągłe biodra i szerszą talię – rozmiar bioder jest zawsze szerszy niż biust i ramiona. Krótkie nogi z pełnym udem to cechy wspólne pań gruszek.

2. Odwrócony trójkątny – Kobieta o tym kształcie ma szersze ramiona, duży biust, wąskie biodra, wąskie nogi, płaski tyłek. Tłuszcz jest głównie rozprowadzany w brzuchu, klatce piersiowej i twarzy.

3. Prostokąt – kobieta o tej figurze ma chłopięcy wygląd z małym / średnim biustem, smukłymi ramionami i nogami. W większości przypadków biodro ma tę samą szerokość co talia i podkreśla płaski tyłek.

4. Postać klepsydry to kręta kobieta o biodrach i popiersiu o tej samej szerokości, która ma podkreśloną szczupłą talię.

5. Diamentowa figura ma nieokreśloną talię z dużym i wysokim brzuchem. Kobieta może również mieć pełną lub płaską pupę.

6. Zaokrąglona / owalna figura ma ogólny wygląd okrągły, zwłaszcza wokół obszaru talii, brzuch jest duży, biodra są szerokie, a uda są pełne. Tyłek może być płaski, bądź pełny.

Moda dla różnych kobiecych figur

By podkreślić zalety, bądź też zamaskować wady konkretnej figury wystarczy dobrać odpowiedni ubiór i dodatki. Jak to zrobić? Zastosuj się do naszych porad:

Figura w kształcie jabłka

Pod tą figurą w kształcie jabłka wpisujesz się, gdy masz optycznie cięższą górną część ciała w porównaniu z dolną częścią ciała. Osoby o tym typie sylwetki mają zwykle szerokie ramiona, większą linię biustu i dlatego wydaje się, że ciężar gromadzi się wokół brzucha.

 • Jak się ubrać mając kształt ciała jabłka?

Ponieważ większość ciężaru i koncentracji znajduje się powyżej bioder, środkowa część wydaje się cięższa niż pozostała część ciała, z minimalną talią. Tak więc, chodzi o to, aby odwrócić uwagę od tej części ciała i podkreślić swoje mocne strony. Dlatego musisz pochwalić się nogami lub założyć sukienkę z dekoltem w kształcie litery V lub głębokim V, który tworzy wydłużoną iluzję tułowia.

 • Najlepsze ubrania dla ciała w kształcie jabłka?

Kroje w kształcie litery A są dla Ciebie idealne. Noś drukowane sukienki lub wzorzyste kurtki, które dodają warstwę skupiającą uwagę. Pomogą w tym monochromatyczne stylizacje, ciemne kolory, sukienki z długim lub 3/4 rękawem i zwiewne topy. Możesz także nosić rozszerzane spodnie, aby stworzyć równowagę. Ponieważ masz szerokie ramiona i prawdopodobnie większy biust, upewnij się, że nosisz odpowiedni biustonosz.

 • Czego nie nosić, gdy masz figurę w kształcie jabłka?

Unikaj sukienek lub topów dopasowanych do figury oraz obcisłych dżinsów.

Figura w kształcie trójkąta – gruszki

Fugura w kształcie gruszki kumuluje się w dolnej części ciała. Twój pośladek i uda są wizualnie większe niż górna część ciała. Zróbcie więc trochę miejsca dla tej bazy, ludzie. Dzięki Kim Kardashian i innym, to ciało jest teraz wściekłe. Masz szczęście, jeśli naturalnie masz taką figurę lub osiągnąłeś to dzięki treningom. To najlepsze spodnie dla drobnych w kształcie gruszki. Twoim celem jest zrównoważenie połowy górnej do dolnej połowy, tworząc wygląd szerszej górnej części ciała.

 • Jak się ubrać na kształt ciała gruszki?
  Zaletą tego typu sylwetki jest to, że można stworzyć iluzję sylwetki klepsydry, jeśli jest odpowiednio stylizowana. Twoje ramiona są wąskie, a biodra szerokie. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć równowagę. Lub nosić stroje, które podkreślają dolną część ciała, tak czy inaczej, to i to działa.
 • Najlepsze ubrania dla ciała w kształcie gruszki?
  Świetnie prezentują się spodnie z szerokimi nogawkami, spódnice w kształcie litery A lub sukienki z wzorzystymi lub marszczonymi topami, które dodają objętości górnej części ciała. Obcisłe dżinsy z luźnymi topami tworzą iluzję klepsydry. Krótkie topy, dekolty V lub deep-V lub łódki zrównoważą twoją dolną część ciała.
 • Noś akcesoria i wzory, aby zwrócić uwagę na górną część ciała, bluzki z krótkim rękawem, poduszki na ramiona, aby poszerzyć ramę, średnie lub wysokie dekolty, ubrania podkreślające talię, spódnice i sukienki proste lub lekko rozkloszowane, spodnie z niskim stanem – najlepiej proste. Unikaj workowatych ubrań i odzieży, które powiększają biodra.
 • Czego nie nosić, gdy masz ciało w kształcie gruszki?
 • Unikaj dopasowanych do figury bluzek i luźnych dołów.

Figura w kształcie odwróconego trójkąta

Odwrócony trójkąt to najbardziej atletyczny typ sylwetki. Twoje ramiona są znacznie szersze niż biodra. Twoim głównym celem jest stworzenie iluzji idealnego kształtu ciała w klepsydrze poprzez zrównoważenie dolnej części ciała z górną częścią ciała i odwrócenie uwagi od górnej części ciała.

 • Noś lekkie tkaniny, dekolty V, rękawy o długości trzech czwartych, dobrze dopasowany biustonosz, topy i sukienki, które otulają talię, spódnice w kształcie A i rozkloszowane spodnie. Noś spódnice z tkaniny satynowej, dżinsowej i tweedowej, ponieważ przykuwają one wzrok do dolnej części ciała.
 • Unikaj noszenia obszernych materiałów i krojów, które podkreślą twoje ramiona, wysokich dekoltów, koszul z kołnierzykami, zwężanych spódnic i spodni.
 • Musisz pamiętać, aby dodać objętości do swoich bioder i tym samym skupić się na tworzeniu równowagi. Dżinsy o prostym kroju i sukienki, które naturalnie mają odwrócony wygląd w kształcie litery V, to ubrania, które będą pasować do Twojego ciała.
 • Najlepsze ubrania dla typu figury odwróconego trójkąta? 

Ponieważ twoje biodra są znacznie węższe niż ramiona, spódnica ołówkowa, obcisłe dżinsy itp. z dowolnymi topami będą wyglądać świetnie. Ale upewnij się, że nie ma zbyt wielu warstw lub objętości w górnej części ciała, ponieważ nie potrzebują ich. Linia dekoltu w szpic działa dobrze i tworzy iluzję wąskich ramion, więc powinien to być twój ulubiony dekolt.

 • Czego nie nosić, gdy masz figurę odwróconego trójkąta?
  Niech wszystkie wzory, falbany, warstwy itp. będą wyłącznie w dolnej części ciała; a górna część ciała powinna być minimalistyczna. Dopóki o tym pamiętasz, nie zrobisz pomyłki w stylizacji.

Figura w kształcie prostokąta

Ciało w kształcie prostokąta jest zwykle dobrze wyważone od ramion do bioder. Tak więc twoja sylwetka nie ma zbyt dużych wymagań i jest dość prosta.

 • Twoim głównym celem jest dodanie krzywych poprzez zdefiniowanie ramion, bioder i talii. Noś podkładki naramienne, aby podkreślić swoje ramiona i nadać kobiecą sylwetkę ciału, ale nie rób tego w nadmiarze. Noś ubrania częściowo dopasowane. Noś krótkie rękawy i bluzki czy sukienki bez rękawów. Noś średnie lub długie suknie z dekoltem, sukienki, które zawijają się lub otulają przez talię. Proste, delikatnie rozkloszowane spodnie i koszule w linii A.
 • Nie noś obcisłych tkanin i dopasowanych ubrań, ponieważ sprawią, że będziesz wyglądać bardzo prosto. Niskie dekolty podkreślą Twój płaski biust, więc unikaj ich, workowate topy i workowate spodnie nie są dobrym wyborem. Wąskie spódnice podkreślą płaską pupę, więc radzimy ich unikać.
 • Twoje ręce i nogi to atuty. Skoncentruj się więc na ich uwypukleniu. To jak figura klepsydry bez zaznaczonej talii. 
 • Najlepsze ubrania dla ciała w kształcie prostokąta?

Wybierz spódnice w kształcie litery A, marszczone i warstwowe topy. Sukienki podkreślające pośladki i dekolty, które dodają objętości górnej części ciała. Bez rękawów, bez ramiączek i topy to twój najlepszy wybór. Blezery, długie kurtki i peleryny świetnie dopełnią tutaj każdą stylizację.

Figura w kształcie klepsydry

Ten typ sylwetki jest najbardziej zrównoważony ze wszystkich, z proporcjonalną górną i dolną częścią ciała oraz dobrze zarysowaną talią. Więc kiedy szukasz sukienek, wybierz te, które podkreślą to właśnie dla Ciebie. Jest to ciało, za które można umrzeć, więc pochwal się nim we właściwy sposób.

 • Twoim głównym zadaniem jest podkreślenie krzywych, zwłaszcza talii, bez zwiększania objętości. Wybieraj dopasowaną i średnio dopasowaną odzież, miękkie, lśniące, lejące się tkaniny, niskie do średnich dekoltów, sukienki z podkreśloną talią, proste i delikatnie rozkloszowane spodnie, proste i delikatnie rozkloszowane koszule, dodatki w talii z paskiem, aby podkreślić  sylwetkę.
 • Nie zakładaj grubych tkanin, workowatych, ponieważ będą one ukrywać twoją sylwetkę.
 • Jak ubrać się mając kształt klepsydry?

Ponieważ masz dobrze wyważoną sylwetkę, twoje sukienki powinny to podkreślać.  Sukienka powinna dobrze układać się na odpowiednich łukach i podążać za zarysem tych krzywizn. Wykorzystaj to jak najlepiej, ponieważ nie każdy to ma!

 • Najlepsze ubrania dla ciała w kształcie klepsydry?
  Najlepiej dopasują się sukienki ze ściągaczem w talii. Dekolty V i w kształcie serca pomogą Ci podkreślić górną część ciała. Aby wyeksponować swoją talię, załóż pasek przy swojej naturalnej talii lub poniżej pępka – tak czy inaczej wygląda świetnie. Sukienki w kształcie litery A lub podobne kroje dbają o pracę na dolnej części ciała i nie trzeba dodawać, że pięknie ją podkreślają. Lubisz sukienki przylegające do ciała, wybieraj je bez wahania, bo czemu nie?
 • Czego nie nosić, gdy masz ciało w kształcie klepsydry? Prawie wszystko wygląda świetnie na tym typie sylwetki. Ale połączenie luźnych bluzek ze spodniami zepsuje wygląd Twojej figury. A jest ona piękna, więc po co?

Figura w owalnym kształcie

Głównymi celami kobiet w zaokrąglonym / owalnym kształcie jest przyciągnięcie uwagi do ramion i twarzy. Noś kolczyki, naszyjniki i inne punkty ogniskowe, które mają przyciągać wzrok obserwatora do ramion i twarzy. Częściowo dopasowane i luźno dopasowane ubrania, bardzo dopasowane biustonosze będące podporą biustu. Topy i doły w tych samych kolorach są lepiej postrzegane, niskie dekolty, nie podciągające się topy, które nie podkreślają zaokrąglonego brzucha. Topy i sukienki, które nie opinają talii. Proste spodnie z miękkiej, lejącej się tkaniny są dobrym wyborem.

Nie noś obcisłych tkanin, ciasno dopasowanych ubrań, tkanin z dużymi wzorami.

Figura w kształcie diamentu

Głównymi celami stylu kobiet w kształcie diamentów jest stworzenie iluzji dłuższego, odwróconego trójkątnego kształtu ciała i zwrócenie uwagi ku ramionom i twarzy.

Noś kolczyki, naszyjniki i inne punkty ogniskowe, które mają przyciągać wzrok obserwatora do ramion i twarzy. Nosić ubranie częściowo dopasowane i luźne, dobrze dopasowane biustonosze i bieliznę modelującą.

Topy i doły w tych samych kolorach, płytkie dekolty, dłuższe topy, proste spodnie z miękkiej, lejącej się tkaniny, proste i lekko rozkloszowane spódnice.

Nie noś obcisłych tkanin, dopasowanych ubrań, tkanin o dużych wzorach, wysokich dekoltów, pasków, plisów, wąskich lub stożkowych spódnic.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Używamy cookies, jak prawie każdy. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Akceptuję Czytaj więcej