Cieniowanie włosów

Cieniowanie włosów to sposób cięcia, w którym jedne kosmyki są krótsza od drugich. W ten sposób możemy nadać fryzurze ciekawą formę i dodać jej objętości. Cieniowanie włosów znajdzie zastosowanie u każdej kobiety, o każdej długości włosów i w każdym typie włosa. Jednak do różnego rodzaju długości włosów, należy dobrać odpowiednią intensywność ich cieniowania.

Stopniowane fryzury były niezwykle popularne na początku 2000 roku, ale ten rodzaj cięcia nadal pozostaje popularny. Stopniowane cięcie to dobry wybór o każdej porze roku, chociaż krótsza wersja to świetna letnia fryzura. Aby znaleźć stylistę, który potrafi stworzyć oszałamiający cieniowany krój, porozmawiaj ze stylistami znajdującymi się w pobliżu. W większości przypadków profesjonalni styliści będą w stanie stworzyć stopniowany krój, choć nie zawsze tak jest. Podobnie jak w przypadku każdej innej fryzury, najlepiej zapytać, czy można wykonać stopniowane cięcie przed umówieniem się na wizytę.

Cieniowanie włosów

cieniowanie włosów cieniowane włosyCieniowane włosów umożliwia tworzenie różnych fryzur z jednego cięcia. Jednak by tak się stało cieniowanie musi być dobrze dobrane do grubości włosa. Do włosów delikatnych poleca się lekkie cieniowanie włosów na szczycie głowy, by zyskały one na objętości. Zaś do grubszych włosów zaleca się cieniowanie na całej długości, w rozsądnych proporcjach. Szczególnie docenią je kobiety, które mają dużo grubych włosów. Po cieniowaniu znacznie zmniejszy się ich objętość, a także ich masa – głowa od razu stanie się lżejsza! Cieniowanie włosów jest również świetnym rozwiązaniem dla włosów kręconych, ponieważ w prosty i szybki sposób przywróci to sprężystość lokom i nada fryzurze nowego kształtu!

Cieniowanie długich włosów

Jeżeli zastanawiamy się nad wycieniowanie długich włosów, musimy zastanowić się nad tym, czy fryzura będzie dla nas dobrym wyborem – czy będzie po prostu twarzowa i odpowiednia dla nas. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, jakimi cechami wyróżniają się włosy pocieniowane. Przedecieniowanie włosów cieniowane włosy wszystkim poprzez cieniowanie uzyskano uniesienie u nasady, a także optyczne zwiększenie gęstości włosów. Od razu wyda się ich więcej, a jednocześnie nasza fryzura będzie dużo lżejsza i delikatniejsza. Cieniowanie sprawia również, że włosy lepiej się układają, a także to że przy każdym modelowaniu możemy uzyskać inny wygląd. Jeśli masz długie kręcone włosy z pewnością ucieszy Cię nowy kształt fryzury oraz wzmocniony skręt, które uzyskasz poprzez cieniowanie. Bardzo ważne jest, by w przypadku długich włosów pozbyć się rozdwojonych końcówek, by włosy nie wyglądały na zniszczone na całej długości. Dlatego warto odpowiednio podciąć włosy przed cieniowanie, ponieważ trudno zrobić to później, gdy każdy włos ma inną długość.

Cieniowanie włosów długich

Jeśli chciałbyś uzyskać nową fryzurę i zdecydować się na całkowitą metamorfozę swojego wyglądu poprzez wycieniowanie włosów długich, radzimy skorzystać z usług profesjonalnego fryzjera. Kiedyś modne było samodzielne cieniowanie włosów, poprzez związywanie ich w kucyk na czubku głowy i ścinanie równo w jednym miejscu. Jednak jeśli chcemy, by włosy świetnie się układały I wyglądały na piękną i modną fryzurę, nie zalecamy samodzielnego cieniowania w domu. Dobry fryzjer nie korzysta już z takich narzędzi jak degażówka, czy żyletka, ponieważ w prosty sposób spowodują one zniszczenia struktury włosów i ich osłabienie. Włosy szybko rozdwajają się i puszą. Dzisiaj profesjonalny fyzjer robi to ostrymi nożyczkami i potrafi wyczarować na waszej głowie całkowicie nowy look. Możecie zdać się na profesjonalistę, bądź też samodzielnie zdecydować co do tego, do jakiego stopnia włosów chcecie je wystopniować. Im większa jest różnica w stopniowaniu, tym fryzura będzie wydawała się gęstsza, dlatego kobiety o rzadkich włosach powinny zdecydować się na pełne cieniowanie. Jeśli zależy cieniowanie włosów cieniowane włosywam na bardziej regularnym kształcie i poprawie rysów twarzy, by stały się bardziej miękkie i zaokrąglone, polecamy wystopniować wyłącznie końcówki. Jest to idealna fryzura dla kobiet o pociągłej twarzy.

Jak układać cieniowane włosy długie?

Z racji długości włosów ich upinanie nie jest większym problemem. Możemy bez problemu upiąć je w  kucyk, a ewentualne wystające kosmyki wpiąć wsuwkami. Jeśli jesteście fankami plecionych warkoczy możecie nieco się rozczarować, ponieważ cieniowane włosy lubią wystawać z plecionek. Pięknie prezentują się również cieniowane długie włosy kręcone. Wyraźne spiralne loki, bądź też naturalne luźne fale o różnej długości sprawią, że będą one piękną oprawą dla naszej twarzy. Jeśli lubicie styl Boho, to wasze wycieniowane włosy pozwolą na stworzenie luźnych uczesań, które będą idealnym dopełnieniem modnych stylizacji. Cieniowanie włosy nie wymagają dużej ilości zabiegów oraz modelowania. Tak naprawdę wystarczy je podsuszyć, ułożyć palcami, bądź też wykonać kilka ruchów okrągłą szczotką i fryzura będzie prezentować się naprawdę efektownie. Cieniowane włosy praktycznie same się układają i zawsze wyglądają świetnie.

Cieniowanie włosów kręconychcieniowanie włosów cieniowane włosy

Jesteś szczęśliwą posiadaczką kręconych włosów i marzy ci się wycieniowanie ich? Koniecznie udaj się do profesjonalisty, ponieważ nieodpowiednie cięcie na długich, kręconych włosach może sprawić, że góra podniesie nam się, a dół nieładnie będzie okalać naszą twarz. Profesjonalista wycieniuje kręcone włosy tak, że fryzura stanie się pełniejsza, loki bardziej zdyscyplinowane, a skręt większy i ładniejszy. Kręcone włosy można również ścinać na krótkie fryzury. Wystarczy wykonać odpowiednie cięcie, aby z włosów kręconych stworzyć piękną i kobiecą krótką fryzurę. Profesjonalista wycieniuje włosy tak, aby pasma stanowiły liczne warstwy. Loki staną się bardziej przerzedzone, nie będą się puszyć i będą bardziej plastyczne. Jeśli cieniowanie zostanie wykonane w dobry i profesjonalny sposób, nie musimy martwić się tym, że po umyciu włosy zmieniają się afro.

Cieniowanie włosów krótkich

cieniowanie włosów cieniowane włosyCieniowanie włosów krótkich wygląda nieco inaczej, niż w przypadku długich włosów. Bardzo ważne jest zachowanie odpowiednich proporcji pomiędzy poszczególnymi warstwami włosów, ponieważ tylko wtedy fryzura będzie wyglądała naturalnie. Nieodpowiednie wycieniowanie oraz dobranie fryzury sprawni, że nie będzie się ona układać, a nie będziemy umiały ich spiąć. Dlatego przejścia między partiami każdej długości muszą być łagodne, delikatne i stopniowe. Ważne jest tutaj podzielenie na sekcje wewnętrzną i zewnętrzną oraz cieniowanie włosów pod określonym kątem, by wszystkie włosy stanowiły harmonijną całość i same się układały. Nie polecamy cieniowania włosów krótkich samodzielnie w domu. Pamiętajcie, że ich nie zepniecie do kucyka i będziecie musiały chodzić z efektem własnych eksperymentów.

Cieniowanie włosów krok po kroku

Jeśli mimo wszystko chcesz zdecydować się na samodzielne cieniowanie cieniowanie włosów cieniowane włosywłosów w domu, koniecznie zaopatrz się w profesjonalne nożyczki fryzjerskie, które znacznie ułatwią i usprawnią cięcie.

 1. Przed przystąpieniem do cieniowania umyj włosy, wetrzyj w nie odżywkę (najlepiej taką bez spłukiwania) i wysusz je suszarką. Możesz wyprostować je prostownicą by, dokładnie widzieć  aktualną długość naszych włosów.
 2. Następnie bardzo dokładnie rozczesujemy włosy i związujemy je gumką na samym czubku głowy, wygładzamy kucyk rękami i naprężamy go maksymalnie.
 3. Chwytamy w palce końcówki kucyka i skracamy je równo o długość około 1-2 cm. Radzimy poprzestać na takiej długości, choć jeśli będzie wam się wydawać niewystarczająca zawsze możecie ponownie przejść cały proces.
 4. Rozpuszczamy włosy i ponownie dokładnie rozczesujemy. Następnie za pomocą gumeczek dzielimy włosy na równe poziome części. Im więcej tych części – tym mniejsze przejścia zostanę widoczne na naszych włosach.
 5. Z kolejnymi kucykami postępujemy tak samo jak z dużym kucykiem.
 6. Kiedy już podetniemy wszystkie kucyki – rozpuszczamy włosy, rozczesujemy je i sprawdzamy uzyskany przez nas efekt. Tak jak wspomnieliśmy – jeśli efekt jest niezadowalający i chciałybyście bardziej wycieniować włosy, możecie powtórzyć ten proces raz jeszcze.

Cieniowanie włosów męskich

Również panowie mogą zdecydować się na wycieniowanie włosów, jeśli noszą oczywiście włosy dłuższe niż centymetr. Wycieniowanie można zrobić na całej długości fryzury, bądź też wycieniować na przykład grzywkę lub górę fryzury. Cieniowane włosów to aktualnie jeden z najpopularniejszych męskich cięć – boki oraz tył są mocno wygolone, zaś górę pozostawia się dłuższą i cieniuje się ją, a przejście pomiędzy górą i dołem zgrabnie łączy się w jedną całość.

Dla kogo cieniowane włosy?

Cieniowane włosy to rodzaj fryzury, w której fryzjer zmieniając kąt nachylenia pasm, wykonuje gładkie, stopniowane cięcie, które nadaje fryzurze pożądany kształt. Stopniowanie odbywa się na każdej długości włosów, zwłaszcza długich, ale wygląda równie efektownie na włosach półdługich i krótkich. Wycieniowane pasma dodają atrakcyjności naszemu wyglądowi dzięki lekkości fryzury, włosy wyglądają żywiołowo i ruchliwie. Kto powinien i może zdecydować się na taką fryzurę, a kto powinien się jej wystrzegać?

 • cieniowanie nie jest odpowiednie dla osób o cienkich włosach. Kiedy mówimy o stopniowaniu włosów średnio długich lub długich, należy zauważyć, że ci, którzy z natury mają rzadkie i cienkie włosy, powinni powstrzymać się od stosowania tej metody. Pomimo tego, że ułożona świeżo fryzura zazwyczaj dodaje włosom blasku, to w późniejszym noszeniu może tylko przyprawić nas o ból głowy. „Płynne” pasma prawdopodobnie nie uczynią Cię bardziej atrakcyjną, będą bezwiednie opadać w dół, ale nawet w tym przypadku możesz wyjść z tej sytuacji obronną ręką, przechylając tylko czubek głowy, tak aby pasma w istniejącej objętości mogły opadać.
 • Jeśli masz grube włosy o wystarczającej objętości, możesz zdecydować się na cieniowanie. Proste, grube włosy szczególnie nadają się pod cieniowanie, ponieważ pomagają uczynić fryzurę lżejszą i bardziej harmonijną.
 • Stopniowanie można wykonać zarówno na włosach prostych, jak i falowanych, z wyjątkiem elastycznych loków. Nie ma żadnych przeciwwskazań do farbowania takiej fryzury.
 • Dla tych kobiet, które mają szeroką twarz lub duże policzki, zalecamy wykonanie strzyżenia „od kucyka”. Pasemka wokół twarzy powinny odwrócić uwagę od mankamentów urody.
 • Dziewczyny o wąskiej twarzy powinny wybrać stopniowane fryzury bez grzywki. Takie cięcie doda im elegancji i wyrazu. 
 • Ułożenie stopniowanych włosów jest łatwe. Kształt fryzury stworzony tą metodą cięcia dobrze układa się nawet bez dodatkowych upiększeń. Włosy wysuszone za pomocą suszarki do włosów uzyskują określony kształt. Na życzenie można je zawinąć na loki, co nada już utrwalonemu wizerunkowi romantyczny akcent.

Bob – modna cieniowana fryzura

Możesz nazwać to kudłatą fryzurą lub stopniowanym bobem (czasem nawet fryzurą schodkową lub ułożoną w stos), ale jedno jest pewne: to oszałamiający wygląd. Jakkolwiek to nazwiesz, stopniowane fryzury sprawdzą się praktycznie dla każdej jakości, długości i struktury włosów. Musisz jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Jeśli masz bardzo cienkie włosy, uważaj, aby zbytnio nie przerzedzać końcówek. W przypadku dobrej fryzury stylista musi tworzyć przyjemne optycznie przejścia między różnymi długościami włosów. W przeciwnym razie fryzura szybko będzie wyglądać na zbyt oklapniętą.

Istnieje wiele rodzajów fryzur typu bob, więc przejdźmy do tego, czym dokładnie jest stopniowana fryzura bob. Jeden z najczęstszych bobów tworzą warstwy – zwykle zakrzywione, a nie cięte pod ostrym kątem. Ostatecznie warstwy wydłużą się w kierunku przodu włosów.

Fryzjerzy zalecają, aby cienkich włosów nie ciąć w długiego, stopniowanego boba, który wykracza poza ramiona. Dzieje się tak, ponieważ końcówki włosów wyglądałyby na zbyt cienkie. Jednak krótsze boby zwiększą objętość. Warstwy zmniejszają wagę włosów, dlatego dłuższe boby są idealne do grubych włosów, podczas gdy krótsze wersje mogą wyglądać na zbyt puszyste.

Wiotkie loki będą miały znacznie większą sprężystość dzięki stopniowanemu bobowi. Jak zawsze, przejścia między warstwami powinny być gładkie, a górna warstwa nie powinna być zbyt krótka, aby uniknąć przerażającego wyglądu pudla.

Aby ta fryzura naprawdę się wyróżniała, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby nowy wygląd naprawdę się wyróżniał:

 • Pasemka – podkreślają wygląd stopniowanej fryzury. Fryzura wygląda szczególnie pięknie, gdy włosy są ułożone w dwóch lub trzech różnych odcieniach.
 • Fryzury oparte na stopniowanych cięciach mogą wyglądać na nieco zdezorganizowane, jeśli nie są prawidłowo ułożone! Nałóż piankę, żel lub wosk na suche włosy, aby podkreślić schodkowy lub warstwowy charakter fryzury.
 • Zwykle nie ma potrzeby stylizacji stopniowanych fryzur. Boba dla krótkich i średniej długości włosów wystylizujesz za pomocą okrągłej szczotki. Również płaska szczotka idealnie nadaje się do tego celu.
 • Susz włosy pod włos, a następnie najpierw w jedną stronę, a potem w drugą. Na koniec wysusz włosy do przodu, a następnie do tyłu. Dzięki tej metodzie włosy nabierają objętości i blasku, pozostając gładkie i proste.
 • Jeśli masz grubsze włosy, zapytaj fryzjera o technikę cięcia punktowego. Dzięki tej metodzie większe szczeliny są cięte w pasma włosów za pomocą prążkowanych nożyczek. Tworzy to ogólnie bardziej miękkie kontury, a fryzura wydaje się mniej zwarta.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Używamy cookies, jak prawie każdy. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Akceptuję Czytaj więcej